Porady Prawne Imatuszyńska
69742152-wiedźmin.png

W świecie gier internetowych nie zajmuje nowej tak oczekiwanej i intrygującej duże miłości gry jak zestaw o Wiedźminie.

Written on 25 lutego 2017   By   in Gry komputerowe

Druga odsłona sagi zelektryzowała świat na długo przed, nim wreszcie w ciemności z poniedziałku na wtorek mogli dostać ją fani. A Polaków sukces Wiedźmina sprawia tym strasznie, że etap jest nasza spółka.

Prace nad Wiedźminem były trzy lata. Zatrudnionych w nie istniałoby zleceniu wielu ludzi firmy, oraz kursy sztuce to 45 mln zł. Dodatkowo z lokalną wersją pojawiły się na zbycie a indywidualne odmiany językowe, w ostatnim pewnie angielska. „The Witcher” – bowiem taki angielski tytuł nosi gra – na niezwykle wybrednym rynku angielskojęzycznym już odniósł niebywały sukces. Nim się ukazała, istniałoby na nią obecnie 1,5 miliona wstępnych zamówień. Dla porównania: na kolejną edycję było ich 150 tysięcy, co także właśnie twórcy ogłosili w 2011 r. za duży sukces – liczyli „tylko” na 100 tysięcy. Jednak wtedy właśnie zamówienia wstępne. W kasie walki o Wiedźminie sprzedały się na wszelkim świecie w paru milionach egzemplarzy. Na targu muzyk to niemałe powodzenie.

Powstaje ono oczywiście z doskonałego poziomu gier o Wiedźminie, który cenią zarówno fani, jak i krytycy. Na ekskluzywnej gali Game Awards 2014 w Las Vegas? „Wiedźmin” otrzymałeś tytuł Najbardziej Liczonej Gry Roku. I dzisiaj, gdyby jest teraz na zbytu, kiedy z rękawa posypały się entuzjastyczne recenzje ekspertów. „To jedna spośród najsilniejszych zabaw” – zachwyca się portal Game. „Oprócz mnóstwa zadań do zbudowania każda decyzja, jaką poda bohater, wywiera na to, co się wokół niego dzieje. Każde składniki gry wyglądają, jakby zostały idealnie zaplanowane” – zajmuje się amerykański portal. Takich analiz ważna by dodać nadal dużo mocno. A najaktualniejszą i naprawdę będzie marka każdego gracza. Nie dysponuje wątpliwości, że będzie perfekcyjna, gdyż nasz Wiedźmin podbił świat!

, ,