Porady Prawne Imatuszyńska
1902855586-NordicHaven.jpg

Oddaje się na dokładne zmiany dotyczące zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy.

Written on 2 lutego 2017   By   in Przeprowadzki

Reklama: nowe mieszkania Bydgoszcz

Czy mieszkańcy przekonają władze miasta do przyjęcia wysokiej zabudowy w środowiskiem miasta? Plany władz miasta dotyczące zagospodarowania sercem miasta od dłuższego okresu zajmowały niezadowolenie wśród liczby mieszkańców, przejmującej się konstrukcją oraz urbanistyką. Czarę goryczy przelała niedawna sprzedaż działki miejskiej po lodowisku – według planu miejscowego można tam zbudować obiekty komercyjne i usługowe i przedmioty o wielkości mieszkaniowej, wprawdzie ich wysokość nie może wchodzić 23 (przy dachach płaskich) czy 26 metrów (przy dachach stromych). Kraj leżący między wysokim budynkiem UKW a Trasą Uniwersytecką idealnie kształtowałby się na wielokondygnacyjną zabudowę biurową, i nie na następujący niski obiekt handlowy.

Miejscy urbaniści dostrzegli wreszcie, że ich cele przypisujące się do wielu działek w Bydgoszczy nie są zgodne z życzeniami nie tylko naszych pasjonatów urbanistyki, a również deweloperów. Przykłady Nordic Haven czy powstającego River Tower pokazują, że w krajowym mieście jest popyt na piękne budowle – oraz pozostali sprzedawcy mieszkań chcieliby doliczyć do elitarnego grona mogącego potwierdzić się prestiżowymi realizacjami.

Pracownia urbanistyczna chce utworzyć w marcu debatę odnośnie zagospodarowania wielkiego miasta. Jej głównym punktem nosi być obszar wzdłuż Brdy, przy jakim stanął Nordic Haven, niebawem ruszy i budowa Nordic Astrum także trochę następnych inwestycji. Atrakcyjne danie tych budynków sprawiło, że inni deweloperzy także wyrazili zainteresowanie krajami wybierającymi się przy rzece. Granicą w podjęciu do akcji nie są jedynie plany miejscowe, jednak również poglądy ekologów, którzy obawiają się naruszenia pogody w towarzystwu naturalnym Brdy.

Warto zawsze zauważyć, że wbrew temu co składają niektóre media, nie możemy odgrywać tego sporu zupełnie jako konfliktu między zabudowywaniem każdego etapu przy rzece i przeznaczeniem ich w takim mieszkaniem, w jakim jest aktualnie. Zainteresowani tematyką konfiguracje oraz urbanistyki wiedzą, że ponad Brdą powinny stwierdzać się również miejsca rekreacji takie jak przy hali Łuczniczka, ale ważna działka po Befanie musi zostawić zagospodarowana – także więc znakomicie budynkami o wielkości równej Nordic Haven. Czas również pomyśleć o zabudowie terenu ogródków działkowych położonych wzdłuż ulicy Toruńskiej – a toteż nie na zamki jednorodzinne, kiedy potrzebowały władze miasta, tylko na cienkie budynki wielorodzinne. Nie możemy także zapominać o wzroście sektorze biurowego – na nowo sprzedanej działce przy Szubińskiej że powstanie kolejny dyskont, oraz w naprawdę istotnej lokalizacji można żebym było pokusić się o drugi biurowiec, wzorem występujących już inwestycji.

Dyskusja z radami osiedla będzie konsultacją o przyszłości zagospodarowania przestrzennego całej Bydgoszczy. Ta nauka nie została bardzo zniszczona w czasie transformacji ustrojowej, czego rezultatem jest wyludnianie się serc miast, rosnąca suburbanizacja, antyludzkie układy przestrzenne osiedli mieszkaniowych czy szukanie budynków bez jakiejkolwiek analizy oddziaływania na tło. Osiedle będące liderem stowarzyszenia metropolitarnego musi pozyskiwać nowych domowników oraz przedsiębiorców możliwością zabudowy skłonną do ich bied oraz ambicji.

Przygotowania do owej jak ważnej rozmowy o mieście poruszają się od kilku dni na lokalnych forach i rodzinach ważnych dla bydgoskiego ruchu społecznego. Składa się tam wiele ważnych postulatów, jakie posiadają stać zaproponowane miejskim urbanistom. Co ciekawe, do konferencji na forach włączyły się i mieszkańce miasta. To szkoli, jak niesamowity jest głos osób, które od lat wymagały się wielu kolei w istocie zagospodarowania miasta. Za sprawą rozmowy z instytucjami mogą się one w finale urzeczywistnić.

Najważniejsze myśli od ludzi dotyczą zwiększenia wysokości zabudowy cennych części także modyfikacji ich przeznaczenia. Ciekawą opcją jest także preferowanie realizacji domów mieszkalnych w zakresie linii tramwajowych, żebym dać mieszkańcom dużą komunikację z źródła miasteczka natomiast oryginalnymi przedmiotami podróży. Dowodem tego typu lokacie jest wdrażająca się właśnie budowa systemu mieszkalnego przy ulicy Szpitalnej. Obszarem, który wedle takich pojęć mógłby mieszkać się wyjątkowo dobry dla inwestorów jest np. teren wokół ronda Misji Pokojowych ONZ – jego walorami jest bliskość linii tramwajowej, szybki dojazd na trasę Fordońską a łatwość wysokiej zabudowy dorównującej pobliskim zamkom.

Dobre są także programy na zagospodarowanie zachodniej części Bydgoszczy – np. realizacja kąpieliska na Jachcicach oraz Czyżkówku oraz forma kładek łączących Czyżkówko z Jachcicami czy Piaski z Opławcem. Wyborem winna stanowić szybka rewitalizacja kolejnego odcinka bulwarów – od Mostu Bernardyńskiego do Pomorskiego, a dalej wysoce w trendzie wschodnim. 

Wśród wielu, często sprzecznych głosów w konferencji, pełni są zgodni co do bieżącego, że miasto chce nowości w ról zagospodarowania. Mamy dość lokowania galerii handlowych blisko serce centra i dobudówek do bloków, zabierających odległość do rekreacji. Chcemy, by mieszkańcy mogli pielęgnować a spędzać w sporych budynkach, skoro ich realizacja jest strasznie skuteczniejszym sposobem zabudowy centrum. Jesteśmy nadmiernie ściśnięciem rozłożonej wzdłuż osi WZ Bydgoszczy, poprzez intensywną zabudowę określonych regionów w serca oraz między osiedlami. 

Bardzo cieszy fakt, że taka konferencja w tyle wyjdzie poza fora komputerowe a odda się na otwarte plany. Należy nagłośnić kwestię zagospodarowania, ponieważ nie istnieje ona że zbyt często pojawiającym się przedmiotem w strefy publicznej. Ponadto cieszy bardzo fakt, że całą pracę w dyskusjach przejawiają osoby, jakie na co dzień zajmują poza Bydgoszczą, a są bardzo intensywnie związane z krajowym miastem. Jest a duża możliwość, że rada z centrum przyniesie duże rozwiązania dla przyszłości grodu nad Brdą, jaka dzięki zanim będzie kreować się w słonecznych barwach.

, , ,